• blad nr 5
  • 9-3-2013
  • auteur A. Kersten 
  • De Kwestie

 

Nieuwe kwestie: camera’s in de klas

Omroep BNN wil een reallife documentaire maken op een scholengemeenschap. Er worden vaste camera’s geplaatst in onder andere de aula en enkele lokalen. Het doel: een genuanceerd en realistisch beeld geven en laten zien hoe docenten het verschil kunnen maken. Niemand zou tegen zijn wil in beeld worden gebracht. Zou je zelf meewerken aan zulke opnames? Maakt het verschil of het een basisschool, een middelbare school of een mbo-locatie betreft? Of moet een school zich überhaupt niet lenen voor zo’n reality-docu?

De vorige kwestie draaide om een vo-school die samenwerkt met een bureau dat extra examentraining geeft, zodat leerlingen een hogere score kunnen halen. Dat kost 120 euro voor twee dagen. Deelnemers aan het forum reageren niet bepaald enthousiast. Zulke examentrainingen vergroten niet een vaardigheid, maar leren een kunstje, vindt een deelnemer. Bovendien werkt commerciële examentraining een tweedeling in de hand, want alleen draagkrachtige ouders kunnen het betalen. En áls een school al training van buiten zou willen adviseren, dan moet ze zich niet beperken tot één bureau.

Geef je mening op www.aob.nl/forum


Dit bericht delen:

© 2026 Onderwijsblad. Alle rechten voorbehouden
Het auteursrecht op de artikelen in dit archief berust bij het Onderwijsblad, columnisten of freelance-medewerkers. Het citeren van delen van artikelen is toegestaan, mits met bronvermelding. Volledige overname, herplaatsing of opname in andere publicaties is slechts toegestaan na overleg met de hoofdredacteur via onderwijsblad@aob.nl Indien het gaat om artikelen van freelancers zal hiervoor een bedrag in rekening worden gebracht.