- blad nr 11
- 9-6-2012
- auteur . Overige
- Juridische rubriek
Salaris bij re-integratie
Hier moet nagegaan worden van welk soort werkzaamheden sprake is. De werkzaamheden van meester Erik zijn door de arbo-arts benoemd als ‘wenselijk geacht in het kader van de re-integratie’: er is dus geen sprake van bijvoorbeeld arbeidstherapeutisch werken. Wanneer er sprake is van wenselijk geachte arbeid, heeft meester Erik volgens het Besluit ziekte en arbeidsongeschiktheid recht op volledige salarisbetaling over die uren. Kortom, het lijkt een uitgemaakte zaak. Meester Erik wil zijn werkgever zo snel mogelijk verzoeken de salariskorting over zijn gewerkte uren met terugwerkende kracht ongedaan te maken.
Helaas is dat hier niet zo vanzelfsprekend. Want meester Erik werkt in het openbaar onderwijs, en daarom is op zijn rechtspositie ook de Algemene wet bestuursrecht van toepassing. Deze wet schrijft voor dat hij bezwaar kan maken wanneer hij het niet eens is met een besluit (waaronder een salarisspecificatie) van zijn werkgever. De termijn voor het indienen van een bezwaarschrift bedraagt echter zes weken na dagtekening van het besluit. Deze termijn is een ‘harde’ termijn. Wordt niet tijdig bezwaar gemaakt, dan staat het besluit vast.
Meester Erik heeft niet eerder bezwaar aangetekend tegen de volledige salariskorting. Daardoor zijn de juridische mogelijkheden om de salariskorting met terugwerkende kracht af te dwingen formeel niet erg kansrijk. Onder het motto ‘niet geschoten is altijd mis’ heeft meester Erik, met behulp van de juridische dienst van de AOb, bezwaar aangetekend en daarin toch ook verzocht de korting over zijn gewerkte uren met terugwerkende kracht ongedaan te maken. Zijn werkgever heeft vervolgens het bezwaar gegrond verklaard, de korting over de gewerkte uren opgeheven en heeft ook ingestemd met het met terugwerkende kracht ongedaan maken van de al ingehouden korting. Eind goed, al goed, in dit geval.
Het is dus zaak in het openbaar onderwijs goed te letten op een eventuele bezwaartermijn. Bij twijfel kunt u de situatie het beste (tijdig!) voorleggen aan ons Informatie en Advies Centrum.
Anton Bodegraven, juridische dienst AOb