• blad nr 4
  • 25-2-2012
  • auteur A. Kersten 
  • Redactioneel

 

Inspectie twijfelt niet aan diploma’s Codarts

De Rotterdamse hbo-kunstenhogeschool Codarts moet voor 1 maart in een verbeterplan aan de Onderwijsinspectie laten zien hoe het eindniveau van studenten gewaarborgd wordt.
De inspectie zegt het afstudeerniveau op dit moment niet te betwijfelen, maar trof wel allerlei problemen aan die snel opgelost moeten worden. Er zijn bestuurlijke problemen geweest en veel managementwisselingen, de examencommissie functioneert nog niet goed en de administratie van studievoortgang en schriftelijke onderbouwing van vrijstellingen ‘schieten ernstig tekort’.
In een rapport schrijft de inspectie aanwijzingen te hebben dat ‘het management geforceerd de administratie op orde heeft willen brengen omdat men besefte dat verbetering heel hard nodig was’, maar dat heeft niet geleid tot een ‘doelbewuste ernstige vertekening van de onderwijswerkelijkheid’.
Codarts heeft een jaar de tijd om orde op zaken te stellen. Begin volgend jaar wordt gecontroleerd of de tekortkomingen zijn weggewerkt. Signalen over misstanden bij de hogeschool kwamen sinds eind 2010 binnen bij de inspectie en verschenen in verschillende media.
Codarts komt voort uit een fusie tussen de Rotterdamse Dansacademie en het Rotterdams Conservatorium. De instelling heeft ongeveer 1.100 studenten met zestig nationaliteiten, en zo’n 340 medewerkers.

Dit bericht delen:

© 2026 Onderwijsblad. Alle rechten voorbehouden
Het auteursrecht op de artikelen in dit archief berust bij het Onderwijsblad, columnisten of freelance-medewerkers. Het citeren van delen van artikelen is toegestaan, mits met bronvermelding. Volledige overname, herplaatsing of opname in andere publicaties is slechts toegestaan na overleg met de hoofdredacteur via onderwijsblad@aob.nl Indien het gaat om artikelen van freelancers zal hiervoor een bedrag in rekening worden gebracht.