• blad nr 12
  • 26-6-2010
  • auteur . Overige 
  • Nieuwsoverzicht

 

Nieuwsoverzicht

De financiële positie van Het Stedelijk Lyceum in Enschede is nog slechter dan een paar maanden geleden gedacht. Zonder ingrijpende maatregelen loopt het tekort voor dit jaar op van anderhalf naar meer dan twee miljoen euro. Reserves om dit tekort op te vangen heeft het Stedelijk niet meer. De afgelopen jaren blijken de kosten structureel hoger te zijn geweest dan de inkomsten, waardoor het vermogen van de scholengemeenschap helemaal is opgesoupeerd. Een reeks maatregelen moet het tekort voor 2010 onder het miljoen brengen. Een belangrijke bijdrage moet komen door het aantal personeelsleden te verminderen.
De Twentse Courant Tubantia, 21 juni

{getal}
80
Dat percentage middelbare scholen houdt zich niet aan de wettelijke voorschriften omtrent radioactief materiaal. Zo stond in een klas het kankerverwekkende materiaal zonder waarschuwingsstickers in een glazen kast. De gevaarlijke stoffen worden gebruikt tijdens natuurkundelessen.
Een aantal jaren geleden controleerde de Arbeidsinspectie de scholen ook of ze veilig omgingen met de radioactieve bronnen. Toen bleek dat 70 procent van de instellingen de wet overtrad.
De inspectie heeft de scholen inmiddels een brief geschreven waarin ze waarschuwt voor de gevaren.
Dagblad van het Noorden, 19 juni

De VVD-Kamerleden De Krom, Dezentjé Hamming-Bluemink en Van Miltenburg willen Onderwijsminister Rouvoet (CU) dinsdag aan de tand voelen over zijn reactie op een interview met bestuursvoorzitter Camdere van de As-Siddieqschool in Amsterdam. Camdere zei daarin dat een homoseksuele leerkracht op zijn school waarschijnlijk niet zou worden aangenomen. In antwoord op Kamervragen die de drie daarover stelden, verwees Rouvoet naar de Algemene wet gelijke behandeling, die stelt dat scholen geen leerkrachten mogen weigeren op grond van het enkele feit van homoseksuele gerichtheid. Of de Amsterdamse school dat doet, is volgens Rouvoet aan de rechter om te bepalen. Dat antwoord gaat de VVD niet ver genoeg.
Reformatorisch Dagblad, 19 juni

Dat gemengde wijken niet automatisch tot gemengde scholen leiden, laat de Amsterdamse nieuwbouwwijk IJburg zien. Hoewel daar koopwoningen en sociale huur door elkaar staan, ontstonden binnen de kortste tijd witte en zwarte scholen. Een van de redenen is dat in dergelijke wijken vaak eerst of koopwoningen of sociale huur wordt opgeleverd.
Trouw, 19 juni

{citaatje}
“Er wordt vaak geroepen dat moslimleerlingen minder goed presteren, omdat hun ouders veelal armer en lager opgeleid zijn. Maar mijn berekeningen tonen aan dat kinderen van even laaggeschoolde ouders uit Korea, de Filippijnen, China en Vietnam het een stuk beter doen. Het verschil is dat in de Aziatische landen de religie een minder dominante invloed heeft op de persoonlijke ontwikkeling. Alles analyserend moet het geringere prestatieniveau van moslimleerlingen met de islam te maken hebben.”
Hoogleraar internationaal onderwijsonderzoek Jaap Dronkers, Het Parool, 18 juni

Demissionair staatssecretaris Marja van Bijsterveldt (Onderwijs) heeft grensoverschrijdende afspraken gemaakt met haar ambtgenoot uit de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen. In een overeenkomst hebben beide bewindslieden vastgelegd dat ze knelpunten op het gebied van onderwijs zullen aanpakken. Hierdoor hebben scholieren in het voortgezet onderwijs, die verhuizen van Nederland naar Noordrijn-Westfalen en andersom, geen problemen meer bij het wisselen van schoolsysteem. Dagblad De Limburger, 16 juni
Het Islamitisch College Amsterdam mag dan verdwijnen, de behoefte aan scholen als deze blijft onverminderd. Dat zeggen insiders op het gebied van onderwijs en islam. Het Islamitisch College Amsterdam is bezig met de laatste weken van zijn bestaan. De school moet dicht omdat ze te weinig leerlingen trekt. Daardoor blijft er in Nederland nog één islamitische middelbare school over, het Ibn Ghaldoun in Rotterdam. Trouw, 15 juni

Dit bericht delen:

© 2026 Onderwijsblad. Alle rechten voorbehouden
Het auteursrecht op de artikelen in dit archief berust bij het Onderwijsblad, columnisten of freelance-medewerkers. Het citeren van delen van artikelen is toegestaan, mits met bronvermelding. Volledige overname, herplaatsing of opname in andere publicaties is slechts toegestaan na overleg met de hoofdredacteur via onderwijsblad@aob.nl Indien het gaat om artikelen van freelancers zal hiervoor een bedrag in rekening worden gebracht.