• blad nr 5
  • 13-3-2010
  • auteur G. van der Mee 
  • Redactioneel

 

Scholen dicht op Engels platteland

Op het platteland in Engeland zijn de afgelopen tien jaar 1039 basisscholen gesloten. Vooral de laatste twee jaar is het heel hard gegaan. Toen is bijna een derde van de basisscholen op het Engelse platteland opgeheven. Ook een paar honderd scholen voor voortgezet onderwijs moesten de deuren sluiten.
Volgens Times Educational Supplement van 26 februari heeft het vooral te maken met dalende leerlingenaantallen, een krimpende bevolking en de sluiting van een groot aantal middenscholen. De NUT (de bond voor basis- en voortgezet onderwijs) veroordeelt het grote aantal sluitingen. Volgens een woordvoerder hanteren de lokale besturen een kortetermijnstrategie en doen ze geen enkele poging tot samenwerking. Dorpen die op het ogenblik leeglopen, kunnen de komende jaren weer gaan groeien en dan ontstaat er een schooltekort.
In Gelderland hebben onlangs twee grote besturen voor basisonderwijs besloten om te gaan samenwerken. Ze zijn samen verantwoordelijk voor 2300 leerlingen in de Liemers, een streek in Gelderland. Vanuit de Liemers en de Achterhoek is er onlangs een brandbrief van het personeel naar de Tweede Kamer gegaan, omdat er door de krimp 500 banen dreigen te verdwijnen.

Dit bericht delen:

© 2026 Onderwijsblad. Alle rechten voorbehouden
Het auteursrecht op de artikelen in dit archief berust bij het Onderwijsblad, columnisten of freelance-medewerkers. Het citeren van delen van artikelen is toegestaan, mits met bronvermelding. Volledige overname, herplaatsing of opname in andere publicaties is slechts toegestaan na overleg met de hoofdredacteur via onderwijsblad@aob.nl Indien het gaat om artikelen van freelancers zal hiervoor een bedrag in rekening worden gebracht.