• blad nr 16
  • 24-9-2008
  • auteur . Overige 
  • Kwesties

 

Kwesties

Ineke Dezentjé Hamming-Bluemink, Tweede Kamerlid VVD

De tweede begroting van minister Ronald Plasterk ligt er alweer. Wat vindt u van deze minister tot nu toe?

“Van de ministers in dit kabinet vind ik Plasterk niet de slechtste. Maar ik had meer van hem verwacht. Hij is een man met visie, een wetenschapper, en iemand van buiten. Ik had verwacht dat hij de boel eens goed door elkaar zou schudden. Ik zie hem regelmatig bij allerlei gelegenheden opduiken, maar ik heb nog geen concrete plannen van hem gezien. Om een voorbeeld te geven, Mark Rutte heeft in zijn periode als staatssecretaris een aantal voorstellen gedaan om de kwaliteit van het (hoger) onderwijs te verbeteren. Zo moest inzichtelijk worden welke opleidingen wel en niet goed presteren, zodat zij zich vanzelf geroepen voelen de kwaliteit te verbeteren. Die voorstellen heeft Plasterk in de prullenbak gegooid, maar er zijn nooit nieuwe voorstellen voor in de plaats gekomen. Zo zal de kwaliteit natuurlijk niet verbeteren. Ik denk dat het goed is dat Plasterk niet alleen tijd investeert in werkbezoeken en de leuke plaatjes die dat oplevert, maar komt met een visie om de kwaliteit van het onderwijs op een hoger niveau te tillen.”
Mark Rutte, fractievoorzitter van de VVD, wil onderwijs hoger op de agenda. Moet er dan ook meer geld voor uitgetrokken worden?

“Niet noodzakelijkerwijs. We moeten af van het automatisme dat je zaken alleen kunt verbeteren als je er meer geld voor uittrekt. Laten we vooral ook kijken naar wáár we ons geld in steken. Als dat een slecht systeem is, kunnen we beter het systeem verbeteren, dan er gewoon maar geld in blijven pompen. Ik pleit daarbij ook voor meer integrale inzet van middelen. Denk eens aan bijstandsmiddelen die veel beter preventief kunnen worden ingezet in de strijd tegen voortijdige schooluitval.”

Dit bericht delen:

© 2026 Onderwijsblad. Alle rechten voorbehouden
Het auteursrecht op de artikelen in dit archief berust bij het Onderwijsblad, columnisten of freelance-medewerkers. Het citeren van delen van artikelen is toegestaan, mits met bronvermelding. Volledige overname, herplaatsing of opname in andere publicaties is slechts toegestaan na overleg met de hoofdredacteur via onderwijsblad@aob.nl Indien het gaat om artikelen van freelancers zal hiervoor een bedrag in rekening worden gebracht.