- blad nr 3
- 10-2-2007
- auteur M. Knoop
- Kleine column
Belonen
Ook uit de enquête die we op dit moment houden over onze inzet voor een nieuwe cao voor het voortgezet onderwijs, blijkt dat op nummer één staat: meer geld. Direct gevolgd door vermindering van de werkdruk. Die is toegenomen omdat op veel scholen de taakbelasting ter discussie wordt gesteld na de besluitvorming rond de ‘onderwijstijd’. Het kan niet duidelijk genoeg gezegd worden: de AOb is van mening dat een MR niet akkoord moet gaan met een wijziging van het taakbeleid als niet ook tweederde van het personeel ermee heeft ingestemd.
Wat de cao-onderhandelingen betreft: tot nu toe is nog onbekend welke voorstellen de VO-raad zal doen. Binnenkort gaan hierover de onderhandelingen van start. Als u op uw school hierover of over andere zaken met mij of met een van mijn collega-bestuurders wilt praten, aarzel dan niet en neem contact op met de AOb (info@aob.nl).
Onderhandelingen over alle primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden voeren we vanaf heden met de werkgevers in het voortgezet onderwijs: de VO-raad. En dus niet meer met de minister van Onderwijs. Dat is nieuw voor de werkgevers in het voortgezet onderwijs. De AOb heeft al eerder in het hbo en in de bve (mbo) meegemaakt dat we met de werkgevers onderhandelden. Alle arbeidsvoorwaarden op één cao-tafel is helderder en overzichtelijker. Voor de leden is het vooral van belang dat er een heel goed resultaat komt. De werkgevers in het voortgezet onderwijs hebben nu de kans te laten zien dat het hun ernst is. De gesprekken met de leden de afgelopen weken hebben mij in ieder geval glashelder gemaakt dat de ambitieuze inzet van de AOb voor de nieuwe cao-vo volledig en van harte wordt onderstreept.
Martin Knoop, algemeen secretaris AOb