• blad nr 15
  • 8-9-2001
  • auteur R. Sikkes 
  • Redactioneel

 

Slechte docenten

Britse schooldirecteuren zijn door het gebrekkige aanbod gedwongen om in één op de vijf vacatures mensen aan te nemen die eigenlijk niet geschikt zijn. Dat blijkt uit een onderzoek van Times Educational Supplement (TES). In de meeste gevallen ging het om onbevoegden en Randers1 bevoegden, leraren die eigenlijk een ander vak geven. Verder komen er steeds meer docenten uit het buitenland die nauwelijks kennis hebben van het Britse programma.
Hoewel het ministerie voor de zomer aankondigde dat alle scholen met voldoende personeel konden beginnen, zijn er alleen al in het voortgezet onderwijs 5000 vacatures. TES vond scholen waar dertig nieuwe, jonge leraren tegelijk beginnen. Sommige scholen overwegen om voor deze groep goedkope huizen te bouwen op hun sportvelden.

Dit bericht delen:

© 2026 Onderwijsblad. Alle rechten voorbehouden
Het auteursrecht op de artikelen in dit archief berust bij het Onderwijsblad, columnisten of freelance-medewerkers. Het citeren van delen van artikelen is toegestaan, mits met bronvermelding. Volledige overname, herplaatsing of opname in andere publicaties is slechts toegestaan na overleg met de hoofdredacteur via onderwijsblad@aob.nl Indien het gaat om artikelen van freelancers zal hiervoor een bedrag in rekening worden gebracht.