• blad nr 6
  • 19-3-2005
  • auteur . Overige 
  • Redactioneel

 

Afdeling Algemeen bijzonder onderwijs (Abo)

Woensdag 6 april
Congrescentrum Vredenburg te Utrecht

Programma

10.30 uur: Ontvangst
11.00 uur: Algemene vergadering
Agenda:
Opening
Mededelingen
Ingekomen stukken
Verslag algemene vergadering van 7 april 2004
Verslag secretaris 2004
Bijdrage stichting Voorzieningenfonds Abo/Avmo
Financieel verslag 2004 (uitreikstuk)
Begroting 2005 (uitreikstuk)
Evaluatie beleid bestuur
Rondvraag
Sluiting
12.30 uur: Lunch
13.00 uur: Ontvangst congres
13.30 uur: congres ‘Het nieuwe leren’

Het nieuwe leren staat volop in de belangstelling. De bekende vernieuwingsscholen (vrije scholen, montessori, jenaplan, dalton en freinet) trekken steeds meer leerlingen. Daarnaast zien we de opkomst van Iederwijsscholen. Inmiddels zijn er al 25 gestart. Binnen het nieuwe leren wordt definitief gebroken met alles wat ruikt naar traditioneel onderwijs. Klassen en leslokalen bestaan niet meer. Ook zijn overhoringen en schoolboeken niet meer aan de orde.
Maak kennis met de Franse film ‘Être et avoir’ en zie hoe George Lopez zijn eenmansschool runt. Discussie met dr. Rob Martens, onderwijssocioloog aan de Universiteit van Leiden, over de betekenis van het nieuwe leren en met de vernieuwers zelf.

BON

Algemene vergadering afdeling Algemeen bijzonder onderwijs

woensdag 6 april in congrescentrum Vredenburg te Utrecht

Naam
Straat
Postcode en woonplaats
Telefoon

Neemt deel aan:

O Algemene vergadering: 11.00 uur (vanaf 10.30 uur ontvangst)
O Lunch: 12.30 uur
O Congres: 13.30 uur (vanaf 13.00 uur ontvangst) over Het nieuwe leren.

Bon sturen naar: Verenigingsstaf AOb, Antwoordnummer 4332, 3500 Utrecht

Dit bericht delen:

© 2026 Onderwijsblad. Alle rechten voorbehouden
Het auteursrecht op de artikelen in dit archief berust bij het Onderwijsblad, columnisten of freelance-medewerkers. Het citeren van delen van artikelen is toegestaan, mits met bronvermelding. Volledige overname, herplaatsing of opname in andere publicaties is slechts toegestaan na overleg met de hoofdredacteur via onderwijsblad@aob.nl Indien het gaat om artikelen van freelancers zal hiervoor een bedrag in rekening worden gebracht.