- blad nr 3
- 5-2-2005
- auteur E.. Prins
- Mijn collega
Mijn collega
Christiaan Huygenscollege, Eindhoven
Van cafébaas via de verpleging naar het onderwijs. Het lijkt een rare loopbaan, maar Matty Verkuylen (31), docent zorg & welzijn aan het Christiaan Huygenscollege in Eindhoven, ziet wel een rode lijn. “Werken met mensen, dat heeft mijn affiniteit. Bovendien leid ik er jongeren nu ook voor op.”
Na de middelbare hotelschool begon Matty op zijn 23-ste met een vriend een café. Na twee jaar was hij de onmogelijke werktijden zat. Hij stapte over naar de verpleging, het vak van zijn beide ouders, en begon aan de opleiding tot psychiatrisch verpleegkundige. Maar in zijn derde jaar trof hij het niet met zijn stage en haakte hij af. Via het arbeidsbureau kwam hij op het Christiaan Huygenscollege terecht. Als conciërge. Na anderhalf jaar kwam de school met een aanbod: voelde hij niet iets voor de opleiding tot docent zorg & welzijn. Het was een kans die hij naar eigen zeggen ‘niet mocht laten lopen’.
Inmiddels is Matty derdejaars student en heeft hij een aanstelling voor twintig uur. ‘Boeiend’ en ‘hartstikke leuk’ vindt hij het werk als docent. Hij houdt van de ‘flapuiten’ op het vmbo en kan in het vak veel van zijn eerder opgedane kennis en ervaring kwijt, zowel uit de horeca als uit de verpleging. “Hier valt eigenlijk alles wat ik heb gedaan heel mooi samen.” Spijt van zijn overstap heef hij dan ook nooit gehad, al vindt hij het soms wel veel en zwaar. “Niet vakinhoudelijk, maar didactisch. Het vergt veel van je.”
Toen vorig jaar herfst het Museumplein volstroomde met demonstranten, werd Matty lid van de AOb. “Ik vond het niet kunnen om geen lid te zijn, terwijl anderen, ook voor mijn voordeel, actie aan het voeren waren.”