- blad nr 19
- 6-11-2004
- auteur G. van der Mee
- Redactioneel
Lerarentekort
Tijdens een commissievergadering van de Tweede Kamer schaarde een aantal oppositiepartijen zich achter dit idee. Minister Van der Hoeven voelde er echter niets voor. Volgens haar ontvangen scholen het schoolbudget om hun arbeidsmarktproblemen op te lossen. Wel wilde ze de Kamer tegemoetkomen met extra geld voor de ‘risicoregio’s’. Scholen moeten dan bij het regionaal overleg plannen indienen om hun personeel te behouden. Daarvoor kunnen ze extra geld krijgen.
De minister was blij met het rapport van het Sociaal en cultureel planbureau waarin ook nog eens gewezen wordt op het lerarentekort in de komende jaren: in 2003 was veertig procent van de docenten in het voortgezet onderwijs boven de 50).
Van der Hoeven gaf toe dat er sprake is van een beloningsachterstand in het onderwijs, ze wil daar vooral door beloningsdifferentiatie iets aan proberen te doen.