• blad nr 7
  • 3-4-2004
  • auteur E.. Prins 
  • Mijn collega

 

Mijn collega

Janet Dekker
basisschool de Tweemaster
Nieuwleusen

:‘Een goede onderbouwjuf’ vindt Janet Dekker (23) zichzelf. En dat vinden ook haar collega’s op haar stageschool, basisschool de Tweemaster in Nieuwleusen. “De bovenbouw ligt me echt niet”, zegt Janet, vierdejaars aan de pabo in Meppel. “Ik vind de kinderen daar te mondig en de leerstof spreekt me ook niet zo aan.” Haar lievelingsgroep is groep 3/4. “Die kinderen zijn nog klein, maar je bent al wel echt met leren bezig, met leren lezen en rekenen.”
Dat Janet het leuk vindt om kinderen iets te leren, ontdekte ze op de mbo-opleiding sociaal-pedagogisch werk. Toen ze daar begon, had ze eigenlijk nog geen idee wat ze wilde. “Ik wist alleen dat ik iets met mensen wilde doen. Maar tijdens een stage op de basisschool ontdekte ik: dit is wat ik wil.” Dus ging ze na de spw naar de pabo en daar heeft ze nog geen moment spijt van gehad.
Na haar afstuderen zou ze graag op de Tweemaster blijven. “We hebben een leuk team en ik word goed begeleid.” Maar de school heeft te weinig formatie om haar te kunnen houden. Als alternatief heeft ze bedacht om zich op de invallijst voor Meppel en Zwolle te laten zetten. “Misschien kom ik zo ergens binnen. Bovendien is het een goede manier om op veel scholen rond te kijken.”
Hoewel nog student, is Janet toch al lid geworden van de AOb. “Dat leek me wel handig om op de hoogte te blijven. Als student gaat toch veel langs je heen”, zegt ze. “Bovendien is het lidmaatschap voor studenten heel goedkoop: maar € 2,50 per maand.”

Dit bericht delen:

© 2026 Onderwijsblad. Alle rechten voorbehouden
Het auteursrecht op de artikelen in dit archief berust bij het Onderwijsblad, columnisten of freelance-medewerkers. Het citeren van delen van artikelen is toegestaan, mits met bronvermelding. Volledige overname, herplaatsing of opname in andere publicaties is slechts toegestaan na overleg met de hoofdredacteur via onderwijsblad@aob.nl Indien het gaat om artikelen van freelancers zal hiervoor een bedrag in rekening worden gebracht.