• blad nr 7
  • 3-4-2004
  • auteur . Overige 
  • Surfen

 

Surfen

Station to Station, een bedrijf dat het computernetwerk voor ruim 450 basisscholen verzorgt, geeft gratis een tweewekelijkse nieuwsbrief uit, bedoeld voor de directie, de ict-coördinator en de leerkrachten. Aanmelden kan via de downloadpagina van www.stationtostation.nl, waar ook allerlei hulpbestanden en programma’s zijn te downloaden. De nieuwsbrief bevat informatie over overheidsbeleid op ict-gebied, educatieve software, computertips en links naar interessante websites.
Bijvoorbeeld naar www.weetjesenwatjes.nl, een initiatief van groep 7 en 8 van de Anna van Burenschool in Enschede. Een site geschreven ‘voor en door leerlingen van de basisschool’, met allerlei thema’s. Zo valt bij ‘geschiedenis’ te lezen dat aboriginals de oorspronkelijke inwoners van Australië zijn en bij ‘het heelal’ dat een ster een hemellichaam is dat uit gas bestaat. Om meer weetjes op de site te krijgen, roepen de makers iedere leerling op met ideeën voor onderwerpen te komen. Ze gaan ervan uit dat ‘omdat alles geschreven is door kinderen, dit de duidelijkste uitlegsite is die er bestaat’.

Dit bericht delen:

© 2026 Onderwijsblad. Alle rechten voorbehouden
Het auteursrecht op de artikelen in dit archief berust bij het Onderwijsblad, columnisten of freelance-medewerkers. Het citeren van delen van artikelen is toegestaan, mits met bronvermelding. Volledige overname, herplaatsing of opname in andere publicaties is slechts toegestaan na overleg met de hoofdredacteur via onderwijsblad@aob.nl Indien het gaat om artikelen van freelancers zal hiervoor een bedrag in rekening worden gebracht.