- blad nr 11
- 31-5-2003
- auteur . Overige
- Het juridisch probleem
Salaris
Het salaris hangt af van de functie waarin iemand wordt benoemd. Het onderwijs kent verschillende functies, voor onderwijsondersteunend personeel bestaan er de schalen 1 tot en met 15. Bij de lerarenfuncties horen de schalen LA, LB, LC of LD, variërend van een startsalaris van 2073 euro met een maximum van 2991 euro (leraar basisonderwijs: LA) tot een startsalaris van 2171 euro met een maximum van 4361 euro (eerstegraads vo-docent: LD). In deze bedragen zijn nog niet de meest recente salarisverhogingen opgenomen.
In welke trede van de salarisschaal het salaris wordt vastgesteld, is afhankelijk van de situatie. Iemand die net van de opleiding komt, begint in de laagste trede van de schaal. Gaat iemand op een volgende school aan de slag, dan krijgt hij een periodieke verhoging mits hij daarvoor ten minste zestig dagen in het onderwijs heeft gewerkt. Heeft hij minder dan zestig dagen gewerkt, dan begint diegene weer onderaan in de laagste trede. Het salaris wordt vastgesteld op hetzelfde bedrag in een lagere schaal als de nieuwe functie een lagere maximumschaal heeft. Hoort bij de nieuwe functie een hogere maximumschaal, dan wordt een periodiek extra toegekend.
Een herintreder, dus iemand die de loopbaan een tijd heeft onderbroken bijvoorbeeld om voor de kinderen te zorgen, krijgt voor de eerste drie jaar onderbreking één periodiek extra. Nog een periodiek voor de volgende drie jaar en daarna geeft elke vier jaar onderbreking steeds recht op een extra periodiek. Was de laatste baan in het onderwijs of bedrijfsleven voor 1 augustus 1985, dan moet het laatste salaris eerst op het juiste loonpeil worden gebracht door het te vermenigvuldigen met de inflatiecorrectie. Vervolgens kunnen de extra onderbrekingsperiodieken worden toegekend plus de jaarlijkse periodiek.
Als iemand wel een onderwijsbevoegdheid heeft, maar pas veel later het onderwijs in wil, dan wordt het salaris een trede hoger vastgesteld voor elke periode van vier jaar sinds hij het diploma behaalde.
Komt iemand uit het bedrijfsleven en is er sprake van relevante ervaring, dan wordt dat inkomen opgezocht in de onderwijssalarissen en een trede hoger ingeschaald.
Bij onderwijservaring in het buitenland wordt het salaris vastgesteld door het tellen van het aantal ervaringsjaren. Voor elk jaar wordt een periodieke verhoging toegekend, daarbovenop komt nog een extra periodiek als er sprake is van relevante ervaring.
In de cao’s voor de verschillende sectoren is vaak opgenomen dat een werkgever in gunstige zin kan afwijken van bovenstaande regels.