- blad nr 11
- 31-5-2003
- auteur R. Sikkes
- Redactioneel
Doordrukken oalt-ontslag zet kwaad bloed bij bonden
In de brief wijzen de centrales erop dat behalve het voornemen om oalt te schrappen, er tenminste een sociaal plan afgesproken zou moeten worden. Zij willen echter pas overleggen over het sociaal plan wanneer de maatregel een wettelijke status heeft.
Ondertussen wordt druk gewerkt aan de uitvoering van het sociaal plan voor oalt-leraren die hun bevoegdheid voor Nederlands niet hebben gehaald. Het ministerie heeft een functionaris benoemd die voor twee dagen per week de uitvoering begeleidt. “Het is de plicht van scholen om deze oalt-leerkrachten zoveel mogelijk in functies te benoemen op het niveau waar zij nu werkzaam zijn”, verduidelijkt Çetin Yildirim, secretaris van de allochtonengroep van de AOb. “Minimaal moet het een functie zijn op het niveau van schaal 4.” Als er op scholen interpretatieverschillen bestaan over wat voor soort functies dat zijn, zullen die worden voorgelegd aan de begeleider van het sociaal plan.
In de eerste vijf jaar na de benoeming houden de voormalig oalt-leraren hun huidige salaris, daarna ontvangen ze nog negentig procent. Wie boven de vijftig is kan er ook voor kiezen om het bovenwettelijk deel in een keer te laten uitbetalen, wanneer zij zich in een ander land vestigen.