- blad nr 11
- 31-5-2003
- auteur D. van 't Erve
- Redactioneel
Personeel redelijk tevreden op school
Uit het onderzoek van het ministerie Werken in het onderwijs 2003 bleek ook al dat ruim negentig procent van alle leraren in het primair en voortgezet onderwijs plezier in het werk heeft. Over het algemeen zijn zij vooral tevreden over de sfeer, de afwisseling van werkzaamheden en de mate van zelfstandigheid. Onvrede is er voornamelijk over de werkdruk en de financiële doorgroeimogelijkheden. Afgestudeerden van de pabo die buiten het onderwijs zijn gaan werken, noemen een lagere werkdruk en kleinere klassen als voorwaarden om alsnog in het onderwijs te gaan werken. Ook concludeert het ministerie dat doorgroeimogelijkheden met name in het primair en voortgezet onderwijs beperkt zijn, al komt daar door het creëren van verschillende functies wel steeds meer verandering in. Verder is ongeveer veertig procent van de personeelsleden niet tevreden over de kwaliteit van het management. Al doen onderwijsmanagers het met een rapportcijfer van 5,5 ietsje beter dan hun collega’s in andere overheidssectoren die gemiddeld een 5,3 scoren.
Volgens het onderzoek van de Vos/ABB scoorde ‘het werkgeversschap’ in 1998 nog een 5,9, inmiddels is dat een 6,6. Uit het onderzoek blijkt dat scholen meer zelf moeten doen om het lerarentekort te bestrijden. Werkgevers moeten meer aandacht besteden aan werving en selectie en het binden van het zittend personeel. Ook op alle andere zaken rond personeelsmanagement, zoals ziekteverzuim en loopbaanmogelijkheden moet er nog veel gebeuren.
Hoewel schoolleiders en personeel redelijk op een lijn zitten, zijn er wel verschillen. Het terugdringen van onnodig uitval van werknemers staat bij het personeel bovenaan de agenda, terwijl werkgevers het verbeteren van het beoordelingsbeleid veel belangrijker vinden. De vraag met welk cijfer men over vijf jaar tevreden zou zijn, werd beantwoord met een 7,75 gemiddeld, waarbij de schoolleiders iets ambitieuzer zijn dan hun personeelsleden. Gebrek aan geld en capaciteit zien beide partijen als belangrijkste knelpunten om dit doel te behalen.