- blad nr 9
- 3-5-2003
- auteur . Overige
- Het juridisch probleem
Nieuwe baan
Een sollicitatie moet volgens bepaalde regels verlopen. Veel scholen, zowel in het po, vo als hbo of bve, hanteren een sollicitatiecode, waarin bijvoorbeeld staat hoelang de procedure mag duren en wanneer sollicitanten bericht krijgen. Vragen over zaken die voor de functie niet van belang zijn, zoals over gezondheid of ziekteverzuim in het verleden, mogen niet worden gesteld. Anderzijds mag een sollicitant geen informatie verzwijgen die van belang is voor de functie.
Om benoemd te kunnen worden, is een verklaring van goed gedrag nodig, verkrijgbaar bij het bevolkingsregister in de woonplaats. Ook moet een bewijs van bekwaamheid worden overlegd. Wie onbevoegd is, kan geen vaste aanstelling krijgen. De akte van benoeming moet in principe binnen dertig dagen na indiensttreding in het bezit zijn. In de praktijk duurt het vaak wat langer, maar ook als de school te laat is met uitreiken, is er sprake van een arbeidsverhouding met wederzijdse rechten en plichten. Zeker als iemand al volgens een bepaald rooster heeft gewerkt en daarvoor salaris heeft ontvangen. In de akte moeten onder andere de functie, vaste of tijdelijke dienst, de betrekkingsomvang en de salarisschaal plus nummer vermeld staan.
Een proeftijd is in het onderwijs niet zo gebruikelijk, maar de werkgever kan dat met de docent wel afspreken. Een proeftijd mag volgens de wet nooit langer dan twee maanden duren. Ook in een tijdelijk contract kan een proeftijd staan. Bij een contract korter dan twee jaar of voor de duur van een project is de proeftijd maximaal een maand. Tijdens de proeftijd kan een werkgever iemand redelijk eenvoudig op straat zetten, maar ook de werknemer kan opstappen wanneer hij dat wenst. De werkgever moet wel een goede reden opgeven, een lerares mag bijvoorbeeld niet op grond van zwangerschap ontslagen worden.
Een aanstelling voor een (proef)jaar met uitzicht op een vast contract, komt vaker voor in het onderwijs. Van belang is om op tijd te vragen of je in aanmerking komt voor een vaste aanstelling na de proefperiode. Aan de beslissing gaat een beoordelingsprocedure vooraf en soms wordt de proefperiode met een jaar verlengd. Het verschil met een proeftijd van twee maanden, is dat een werknemer niet zo eenvoudig tijdens het contract kan worden ontslagen of zelf kan opstappen.
Tips voor beginners bij het schrijven van sollicitatiebrieven en ook andere informatie over een nieuwe baan zijn te vinden op de websites van de AOb: www.straksvoordeklas.nl of www.loplein.nl. De brochure Tips voor starters in het onderwijs is te bestellen bij de AOb-afdeling ledenservice. Neem bij vragen over de rechtspositie contact op met de juridische dienst.