• blad nr 10
  • 18-5-2002
  • auteur . Overige 
  • Column

 

Cornielje

Het is 13 mei. De column voor Het Onderwijsblad moet vandaag ingeleverd worden. De verkiezingen zijn over twee dagen. Ik ben dringend op zoek naar een helderziende. Want niemand is in staat een serieuze voorspelling van de uitslag te doen. Zal ik erop gokken dat we de grootste partij worden of toch maar niet? Met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid kun je stellen dat de grootste partij de partij van de floating vote is. Wie is in de slotfase van de campagne in staat om de meeste zwevende kiezers aan zich te binden? Nu u deze column leest weet u het antwoord op deze, maar ook de volgende vragen.
Is er een kabinet mogelijk dat de instroom van het aantal asielzoekers naar het Europese gemiddelde weet te brengen, het aantal agenten met 5.000 weet uit te breiden, de lengte van de wachtlijsten in de zorg weet in te korten, het aantal files weet te halveren en de lasten van burgers en bedrijven weet te verminderen door onder meer de OZB af te schaffen?
Is er een kabinet mogelijk dat dit alles weet te realiseren en tevens een solide financieel beleid te voeren, waardoor er ruimte ontstaat voor duurzame investeringen in onderwijs, zorg en veiligheid?
Dit alles is in het belang van alle Nederlanders. Maar er zijn Nederlanders die ook een specifiek belang hebben bij investeringen in het onderwijs. Voor al die mensen zullen in het regeerakkoord afspraken gemaakt moeten worden over het verlagen van de werkdruk, over lopende vernieuwingen in het basisonderwijs, over het achterstandenbeleid, de basisvorming, de beroepsonderwijskolom, het vmbo en de tweede fase havo/vwo. Vanuit onze visie wordt het algemeen belang gediend met een liberaal beleid, dus ook een liberaal onderwijsbeleid.
Het gaat bij Tweede Kamerverkiezingen in eerste instantie om het algemeen belang, maar er zijn ook persoonlijke belangen in het geding. Ik hoop dat wij weer gaan regeren, zodat het onderwijs door kan op de ingeslagen weg. Vandaag 13 mei moet ik het laten bij de verzuchting: we zullen zien.

Dit bericht delen:

© 2026 Onderwijsblad. Alle rechten voorbehouden
Het auteursrecht op de artikelen in dit archief berust bij het Onderwijsblad, columnisten of freelance-medewerkers. Het citeren van delen van artikelen is toegestaan, mits met bronvermelding. Volledige overname, herplaatsing of opname in andere publicaties is slechts toegestaan na overleg met de hoofdredacteur via onderwijsblad@aob.nl Indien het gaat om artikelen van freelancers zal hiervoor een bedrag in rekening worden gebracht.