- blad nr 1
- 1-1-2019
- auteur R. Sikkes
- Commentaar
Het moet anders
Dat zegt Hans de Jong, president van Philips Nederland in VO-Magazine. Het laat zien dat bedrijven andere dingen dan lage belastingen heel belangrijk vinden. Goed opgeleide jongeren. Tot nu toe lukt dat best goed: het opleidingsniveau in Nederland is goed. Een stevige basis, uitstekende vakopleidingen, degelijk hoger onderwijs.
Maar in de AOb-enquête eind november lieten tienduizend leden zien hoe die kwaliteit in het primair-, het voortgezet en het middelbaar beroeps onderwijs onder druk staat. Het personeelstekort ontregelt de scholen. Het zorgt voor extra klussen bovenop de toch al hoge werkdruk. Onwaarschijnlijk veel van jullie beschrijven in hun antwoord op de open vraag hoe scholen worstelen met noodoplossingen voor de gaten die vallen. Of hoe daardoor de kwaliteit achteruit holt.
Dat moet anders. Want nu de gaskraan dicht gaat, is onderwijs inderdaad nog onze enige grondstof. Nog steeds ontbreekt het aan een investeringsplan. De AOb gaat actie voeren, van januari tot en met de verkiezingen in maart. Met een landelijke onderwijsstaking op 15 maart. Want het moet anders: investeer in onderwijs.