• blad nr 6
  • 1-4-2017
  • auteur L. Verheggen 
  • Column

 

#nog1ding

Als u ons op Twitter volgt via @aobtweets is de kans groot dat we u op 14 maart hebben gespamd. Dat deden we niet om u te pesten, maar omdat we met de werkgevers, collega-bonden, studenten- en scholierenorganisaties aandacht vroegen van de politiek.
Tijdens de afgelopen verkiezingscampagnes ging het immers erg weinig over onderwijs, terwijl de onrust in onze sector groeit. Via de hashtag #nog1ding maakten we collectief kenbaar dat het onderwijs schreeuwt om extra middelen. De AOb schat in dat we structureel zes miljard euro extra nodig hebben voor een gezonde arbeidsmarkt. Concurrerende salarissen en een hanteerbare werkdruk zijn van levensbelang voor een gezonde onderwijssector. En die is weer van levensbelang voor een vitale Nederlandse samenleving.
Het initiatief sloeg aan: via #nog1ding was ons onderwijs meer dan vijf uur trending topic, wat wil zeggen dat onderwijs een van de meest besproken onderwerpen op Twitter was die dag. Ondanks het laatste debat voor de Tweede Kamerverkiezingen bleek de ‘hash’ zelfs zo succesvol dat we met ons sectoroffensief het populairste onderwerp van de dag waren. Daarbij werden we geholpen door de initiatiefnemers van 'PO in actie' die driftig mee twitterden. Hun naam #POinactie was dankzij een gelijktijdig offensief ook nog een tijd trending.
Voor het slotdebat maakte het niet veel uit. De aandacht voor het onderwijs bleef beperkt tot drie bijzinnen. Dat is natuurlijk bizar. Als dit zo blijft, is Leiden in last: in deze omstandigheden kun je nauwelijks mensen interesseren voor een loopbaan in onze sector. Als ik kijk naar de hoge uitval door burn-outs sluit ik bovendien niet uit dat we een uittocht krijgen van personeel dat al jaren vol passie voor de klas staat. Omdat het niet meer gaat.
De komende weken wordt er driftig geformeerd. We blijven aan de bel trekken om de problemen van onze sector onder de aandacht te brengen. Met brieven, met telefoontjes, via sociale media. Als dat niet helpt, zullen we serieus moeten nadenken over minder subtiele manieren om politici te doordringen van onze zorgen. Op Facebook zie ik actiegroepen ontstaan. Mensen zijn het zat. Ik wens de formateur veel wijsheid.
Liesbeth Verheggen, voorzitter AOb

Dit bericht delen:

© 2026 Onderwijsblad. Alle rechten voorbehouden
Het auteursrecht op de artikelen in dit archief berust bij het Onderwijsblad, columnisten of freelance-medewerkers. Het citeren van delen van artikelen is toegestaan, mits met bronvermelding. Volledige overname, herplaatsing of opname in andere publicaties is slechts toegestaan na overleg met de hoofdredacteur via onderwijsblad@aob.nl Indien het gaat om artikelen van freelancers zal hiervoor een bedrag in rekening worden gebracht.