- blad nr 20
- 17-12-2016
- auteur R. Sikkes
- Commentaar
Cum laude!
Een terecht complimentje. In dit nummer laten we ook weer zien dat leraren, ondersteuners en directeuren dag in dag uit bezig zijn met het verbeteren van het onderwijs. Hoe je de pengreep kan oefenen of hoe de entreeopleiding uitval voorkomt. Waar kansen liggen om van het topdown gedropte rapport Onder onderwijs 2032 op de werkvloer wel iets te maken. Of sla de rubriek Idee open en lees hoe juf Sefalta Takhoerdin na schooltijd masterclasses organiseert, om kinderen verder op weg te helpen.
Leraren, ondersteuners en directeuren zetten zich in voor alle leerlingen. Niet alleen de toptalenten, maar juist ook jongeren die meer moeite hebben om tempo en eisen van deze maatschappij bij te benen. Meestal gebeurt dat buiten de spotlights, gewoon omdat mensen in het onderwijs vinden dat je uit elk kind het beste moet halen.
Eén leerkracht deed dat terwijl de camera meekeek, in de veel geprezen documentaire De kinderen van juf Kiet. Zij laat zien wat zovelen in heel Nederland aan het doen zijn: gewoon goed onderwijs geven. Iets waarvoor het hele Nederlandse onderwijs wat mij betreft een cum laude verdient.
Alvast een mooie kerst, een goed Nieuwjaar, een mooie vakantie en het volgende Onderwijsblad vindt u 14 januari weer op de deurmat.