- blad nr 7
- 2-4-2016
- auteur R. Sikkes
- Redactioneel
AOb wil grotere rol leerkracht bij Onderwijs2032
“Het is natuurlijk goed om zo af en toe het onderwijsprogramma tegen het licht te houden”, aldus Verheggen. “Maar wij willen even pas op de plaats maken en eerst met onze leden discussiëren over de programmavernieuwing.”
Ook de andere bonden en lerarenorganisaties in de Onderwijscoöperatie willen eerst met hun leden overleggen over het project voor de vormgeving van een nieuw onderwijsprogramma, Onderwijs2032. In een brief van 16 maart hebben zij staatssecretaris Sander Dekker van Onderwijs dat laten weten.
Begin maart is in de Tweede Kamer uitvoerig gedebatteerd over de curriculumvernieuwing van basis- en voortgezet onderwijs. Het ging daarbij vooral over het proces. Moest er nu een commissie aan de gang, een naam van een voorzitter was er al, zoals staatssecretaris Dekker wilde. Of moest de vormgeving worden neergelegd bij de Onderwijscoöperatie, iets waar de Tweede Kamer op aandrong.
Dekker zei in het debat vorige week dat de Onderwijscoöperatie
Liesbeth Verheggen: “Het lijkt misschien wel alsof er uitvoerig is gediscussieerd, maar wat erg opvalt is dat tussen de eerste schets en het eindrapport wat punten en komma’s zijn verzet. Leraren en scholen moeten tijd krijgen om het programma aan te passen als dat nodig is.”
Lees de column van Liesbeth Verheggen over Onderwijs2032 op pagina 53.