- blad nr 12
- 17-6-2000
- auteur J. van Aken
- Redactioneel
Bemoeizucht
De oplossing zoeken de directeuren in betere salarissen en secundaire arbeidsvoorwaarden en meer ondersteunend personeel. Maar ook hier vormt het negatieve imago van zwarte scholen een obstakel om goede leerkrachten aan te trekken. Een oplossing voor de maatschappelijke problematiek van de kinderen zien de directeuren niet. Wel kunnen verkleining van de taalachterstand en een grotere betrokkenheid van ouders het probleem verminderen.
Ook hoog scoorden de bemoeizuchtige, ondeskundige politici¹ die de media bestoken met het ene statement na het andere ideetje. Een aantal directeuren vond overigens dat in deze categorie ook een zekere staatssecretaris van Onderwijs valt¹.
Het imago van zwarte scholen moet veranderen. Werken op een multiculturele school moet status geven. Op verjaardagsfeestjes moet de reactie zijn: ŒJee, ben jij zo goed dat je daarvoor gevraagd bent¹, droomde een directeur.