- blad nr 11
- 6-6-2015
- auteur L. Douma
- Redactioneel
Tour langs 'zwarte' scholen
Eind mei liepen de leerlingen van de Amsterdamse Catharinaschool en de Avonturijn –twee ‘zwarte’ scholen- in T-shirts met daarop de tekst ‘Is dit wit genoeg voor u?’
Beide scholen staan in de Pijp. Hoewel de wijk gemęleerd is, ontbreken ‘witte’ leerlingen nagenoeg. Als hun ouders op zoek gaan naar een school, doen ze de zwarte scholen niet eens aan. En zo gaat het in veel meer gemengde wijken. Reden voor D66 om een scholentour voor te stellen: ouders verzamelen zich op een centrale plek, van daaruit gaan ze in groepjes langs alle scholen in de wijk, iedere school krijgt dertig minuten om zich te presenteren.
D66-onderwijswoordvoerder Dehlia Timman hoopt dat zo’n tour vooroordelen wegneemt en ouders inspireert gewoon naar de school om de hoek te gaan. D66 wil na de zomervakantie met de tour beginnen. In Rotterdam en Den Haag wordt al met een scholentour gewerkt.