• blad nr 9
  • 9-5-2015
  • auteur K. Hagen 
  • Redactioneel

 

35 duizend voor raad van toezicht

Een vergoeding van 35 duizend euro voor de raad van toezicht van scholengroep Stichting Onderwijs Primair in Bergambacht is uitzonderlijk hoog. Dat vindt de hele gemeenteraad van Krimpenerwaard.
De gemeenteraad drong er begin april op aan om de vergoeding te verlagen. Pieter Vermeulen, lid van de raad van toezicht, zegt: “De vergoeding is conform de richtlijnen van de Vereniging van Toezichthouders in het Onderwijs. Voor onze stichting geldt een vergoeding tussen de 4000 en 5500 euro. Onze leden krijgen een salaris aan de onderkant van die richtlijn. Het overige geld kunnen we uitgeven aan scholing als dat nodig is.”
De salarissen voor raden van toezicht kunnen wettelijk gezien vanaf 2015 worden verhoogd. Toezichthouders kunnen nu een vergoeding krijgen van maximaal 10 procent van de beloning van hun bestuurder. In 2014 ging het nog om 5 procent.

Dit bericht delen:

© 2026 Onderwijsblad. Alle rechten voorbehouden
Het auteursrecht op de artikelen in dit archief berust bij het Onderwijsblad, columnisten of freelance-medewerkers. Het citeren van delen van artikelen is toegestaan, mits met bronvermelding. Volledige overname, herplaatsing of opname in andere publicaties is slechts toegestaan na overleg met de hoofdredacteur via onderwijsblad@aob.nl Indien het gaat om artikelen van freelancers zal hiervoor een bedrag in rekening worden gebracht.