- blad nr 7
- 5-4-2014
- auteur M. Knoop
- Kleine column
Na de verkiezingen
In de periode voor de verkiezingen werd zowel voor de gemeenteraad als bij de AOb campagne gevoerd. De AOb-kandidaten hebben in de rayons met leden gesproken en beloften gedaan. De algemene vergadering zal het nieuwe bestuur van de AOb kritisch volgen als altijd. Daarover is geen twijfel mogelijk.
Er is geen twijfel dat we als AOb in alle sectoren van het onderwijs de komende tijd geconfronteerd zullen worden met cao-voorstelen van werkgevers die tot fel protest zullen leiden. In het mbo is de eerste stap gezet: op het moment van het schrijven van deze column vinden de voorbereidingen plaats van estafettestakingen in het hele land.
Ook in de sectoren po en vo komen de werkgevers niet met voorstellen die tot enthousiasme bij het personeel leiden. Mbo-raad, PO-raad en VO-raad breken met hun voorstellen de professionaliteit van de docent af. Het onderwijspersoneel in brede zin voelt zich niet erkend en het is de taak van de AOb hiertegen in verzet te komen. Dat doen wij dan ook namens onze tienduizenden leden.
Overigens is het niet alleen maar ‘in verzet komen’. Wij komen met zeer bruikbare voorstellen. Zo heeft de AOb de Mbo-raad een evenwichtig pakket gepresenteerd. Als de Mbo-raad dit had geaccepteerd was een eerste stap gezet in het hervinden van het vertrouwen in die sector. Ook in het po en het vo proberen we een escalatie te voorkomen maar vooralsnog lijken PO-raad en VO-raad niet bereid op korte termijn akkoord te gaan met onze voorstellen.
In het onderwijs zijn we in een fase gekomen waarbij het personeel het vertrouwen in de werkgevers is kwijtgeraakt. Het is nog niet te laat dit te herstellen, maar de eerste stappen moeten wel heel snel gezet worden.
Uiteraard hoopt de AOb dat de werkgevers die stappen snel zetten. Dat is goed voor het onderwijs en voor onze leden. Persoonlijk hoop ik dat ik het nog in functie als lid van het dagelijks bestuur kan meemaken. Indien de vereiste stappen niet voor 1 augustus 2014 worden gezet, weet ik dat het nieuwe dagelijks bestuur van de AOb meer dan voldoende in staat zal zijn de noodzakelijke stappen te zetten. Daarvoor is een aanvullende voorwaarde absoluut vereist: de volledige steun van alle leden. Daarom bij dezen een oproep. Laat u zien en horen als het hoofdbestuur u oproept, mogelijk al voor de zomervakantie.
Martin Knoop
Bestuurder AOb