- blad nr 13
- 7-9-2013
- auteur R. Sikkes
- Redactioneel
Dekking van akkoord onbekend
Afgelopen week sloot het ministerie met werkgevers en een aantal bonden het nationaal onderwijsakkoord. De AOb was niet betrokken bij die onderhandelingen en heeft het akkoord niet getekend.
Het zou in het akkoord gaan om een investering van 689 miljoen euro, 3000 tijdelijke banen, ruimte voor salarisverbetering en het afschaffen van de ouderenregeling bapo. Hoe die investering wordt gefinancierd is onbekend.
In juni stapte de AOb al uit de onderhandelingen. Het leek er niet op dat de voorstellen van het ministerie veel meer zouden behelzen dan wat er al in het regeerakkoord stond. Investeringen waren alleen maar mogelijk door bezuinigingen op andere onderdelen, zoals de invoering van het leenstelsel voor studenten en het afschaffen van de bapo.
De 3000 banen voor jongeren zijn volgens de AOb welkom, maar onduidelijk is hoe die worden betaald en hoe lang ze blijven bestaan. Er wordt gesuggereerd dat de nullijn verdwijnt, onbekend is in welk jaar. Voor de AOb is dat echter geen investering na de korting van 1,47 miljard gedurende de afgelopen jaren, maar herstel van een oude afspraak.
Volg het laatste nieuws over het onderwijsakkoord op www.aob.nl en @aobtweets